NOWOŚĆ


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP –LIFTING WAMPIRZY

Lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu uzyskanego z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi.
Ostrzykiwanie osoczem pozwala na zregenerowanie i odmłodzenie skóry.

Ze względu na wykorzystanie krwi, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nazywana bywa wampirzym liftingiem. Zabieg stanowi bezinwazyjną alternatywę dla liftingu wykonywanego przy użyciu skalpela. Dzięki wykorzystaniu naturalnego preparatu, wyodrębnionego z krwi osoby korzystającej z zabiegu, terapia osoczem bogatopłytkowym stanowi odpowiednią propozycję dla osób uczulonych na substancje powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej, takich jak: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy.

Osocze bogatopłytkowe może zostać wprowadzone w skórę na niemal dowolnie wybranym obszarze twarzy i ciała. Zabieg najczęściej przeprowadza się w celu poprawy wyglądu:
policzków,
okolic oczu,
fałdy nosowo-wargowej,
czoła,
dekoltu,
dłoni.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Dzięki wirowaniu PRP jest wyodrębniane z krwi pobieranej tuż przed zabiegiem. Płytki krwi zawierają ponad 1500 aktywnych substancji, wśród których najistotniejsze to:
PDGF – płytkowy czynnik wzrostu. Odpowiada za wzrost naczyń krwionośnych i włosowatych.
EGF – naskórkowy czynnik wzrostu. Stymuluje produkcję kolagenu i wzrost naczyń krwionośnych.
TGF-β – transformujący czynnik wzrostu. Stymuluje fibroplasty do produkcji kolagenu i elastyny, wspiera powstawanie nowych komórek naskórka.
VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Pobudza mikrokrążenie, wspomaga gojenie się ran, stymuluje migracje komórek macierzystych.

Jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie odpowiedniej ilości krwi z żyły. Następnie probówkę z krwią umieszcza się w wirówce laboratoryjnej. Urządzenie to, wibrując z dużą prędkością, oddziela płytki od pozostałych składników krwi.

W drugim etapie zabiegu wykonuje się zastrzyki z osocza.
 Najczęściej przeprowadza się je, korzystając z metody mezoterapii igłowej. Iniekcje wykonuje się na głębokość kilku milimetrów, w niewielkich odstępach. Ponieważ zabieg może powodować dyskomfort, najczęściej przeprowadza się go w znieczuleniu.

Osocze bogatopłytkowe – skutki

Bezpośrednio po zabiegu osoczem bogatopłytkowym, w miejscu podania mogą wystąpić:
obrzęk i zaczerwienienie,
siniaki,
napięcie skóry,
zgrubienia wyczuwalne pod skórą,
tkliwość i ból.

Objawy niepożądane ustępują samoistnie w ciągu kilku dni i zwykle nie są zbyt dokuczliwe. 

Osocze bogatopłytkowe – dla kogo? Zabiegi z wykorzystaniem osocza przeprowadza się w celach leczniczych, profilaktycznych, przeciwstarzeniowych i pielęgnacyjnych. Do najważniejszych wskazań do zabiegu zalicza się:

Starzenie się skóry – zmarszczki i bruzdy, zmniejszona gęstość skóry, opadający owal twarzy, utrata elastyczności. Podczas wampirzego liftingu fibroblasty są pobudzane do pracy – skóra staje się napięta i jędrna.

Skórę wymagającą regeneracji – szarą, zmęczoną, odwodnioną, o nierównym kolorycie. Ostrzykiwanie osoczem pozwala zredukować przebarwienia, a także przywrócić skórze witalność i optymalny poziom nawilżenia.

Skórę po zabiegach medycyny estetycznej – osocze przyspiesza gojenie się ran i regenerację naskórka.

Łysienie i nadmierne wypadanie włosów – czynniki wzrostu zawarte w osoczu, działają stymulująco na cebulki włosowe.

Innymi wskazaniami do zabiegu są: trądzik młodzieńczy, różowaty, skóra naczyniowa, blizny, rozstępy.

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się w następujących przypadkach:
ciąża i karmienie piersią;
menstruacja;
wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry;
choroby krwi;
stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
choroby nowotworowe;
choroby wirusowe (HIV, zapalenie wątroby WZW B lub WZW C).

Ostrzykiwanie osoczem – efekty

Regeneracja skóry przebiegająca na skutek zabiegu, jest procesem długotrwałym i złożonym. Efekt zabiegu natychmiastowy (lifting) , głęboka przebudowa w skórze następuje w ciągu 4-6 tygodni. Pełne rezultaty ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym są widoczne po około 3 miesiącach. Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle od 9 do 24 miesięcy – okres ten jest tym krótszy, im wyższy jest wiek osoby poddającej się wampirzemu liftingowi. Zaleca się powtórzenie zabiegu co 6-8 tygodni na skórę twarzy/ciała oraz co 8 – 12 tygodni na skórę owłosionej głowy.

Efekt terapii osoczem PRP:

- głęboka przebudowa skóry
- biorewitalizacja
- odmłodzenie
- zahamowanie wypadania włosów
- napięcie i ujędrnienie skóry
- możliwość łączenia terapii
- idealna dla alergików.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który pozwala na skuteczną, naturalną i bezpieczną regenerację skóry. 

Zabieg wykonywany jest przez Mgr Alicja Krysta kosmetolog medycyny estetycznej, z 10-letnim doświadczeniem pracy w szpitalu. Specjalizuje się w technikach anti-aging, mezoteterapii, zabiegach z osoczem bogatopłytkowym PRP oraz użyciem profesjonalnej aparatury
Cena promocyjna to 750 zł – przy 3 zabiegach 2100 zlZAPRASZA
Kraina Urody i Relaksu
Hotel Łabędy
Tel. 501 349 797
www.gabinet-sabina.pl

YEVITALASH YEVITALASH YEVITALASH YEVITALASH YEVITALASH
GABINET SABINA © Wszelkie prawa zastrzeżone