MEZOTERAPIA IGŁOWA

    Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem od dawna stosowanym medycynie. Polega na ostrzykiwaniu danej okolicy substancjami takimi jak leki, ekstrakty roślinne, witaminy, minerały, kwasy i inne wybrane składniki w celu leczenia i poprawy wygładu skóry.


Wskazania do zabiegu

Substancje aktywne zaaplikowane podczas zabiegu mezoterapii pomagają skutecznie walczyć z takimi problemami jak: zmarszczki, fotostarzenie skóry, utrata elastyczności, przebarwienia, teleangiektazje i inne. Substancje te, dobierane są zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta i rodzaju zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad.

Preparat jest podawany w iniekcji śródskórnej , w odległości co 0.5 do 1.5 cm na całym obszarze skóry poddawanej terapii. Bolesność podczas zabiegu nie jest duża, i stosowane jest znieczulenie. Miejsca wstrzyknięte są masowane, co łagodzi nieprzyjemne doznania , niewielki obrzęk oraz pomaga w równomiernym rozchodzeniu się substancji. Ustalona zostaje liczba zabiegów oraz dobierany jest optymalny program terapeutyczny. Pacjent zawsze otrzymuje informacje o dalszym postępowaniu pielęgnacji.

Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach od zabiegu.

Po serii zabiegów skóra wygląda zdrowiej ,młodziej; niewielkie zmarszczki znikają całkowicie, głębsze stają się znacznie płytsze. Skóra jest zregenerowana, rozświetlona, bardziej sprężysta, jędrna i nawilżona. Poprawia się mikrokrążenie powierzchniowe skóry.

Mezoterapia może być poprzedzona bądź uzupełniona innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej kosmetyki profesjonalnej. Zastosowanie terapii łączonej pozwala na uzyskanie satysfacjonujących i długotrwałych efektów.

Mezoterapia skóry twarzy

jest metodą wykorzystywaną od lat w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Jej zadaniem jest wtłoczeniu w skórę rozmaitych substancji aktywnych ukierunkowanych na potrzeby każdej cery (nieusieciowanego kwasu hialuronowy, witaminy, aminokwasy,minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne). W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów , wspomagał mikrokrążenie, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia się.
W zabiegu mezoterapii działają dwie składowe: igła i lek. Bodźcowe działanie igły uruchomia procesy naprawcze, hamując ubytek kolagenu i elastyny, proteoglikanów, komórek Langerhansa. Mieszanki czynników aktywnych witamin i aminokwasów, oligoelementów dostarczają brakujących substancji, co przywraca równowagę reakcji biochemicznych zachodzących w skórze. Dzięki tym zabiegom uzyskujemy doskonały efekt napięcia, poprawę elastycznośi, nawodnienia i mikrokrążenia skóry.

Mezoterapia igłowa przynosi najlepsze efekty, gdy wykonana jest w serii kilku zabiegów

Intensywna terapia przeciwzmarszczkowa składa się z 3-4 zabiegów w ostępach 3-4 tygodniowych, następnie profilaktycznie 1 raz co 3 – 6 miesięcy.

Zalety

stopniowa poprawa kondycji skóry widoczna już po pierwszym zabiegu, dla każdego typu cery w zależności od potrzeb skóry wielokierunkowe działanie zależne od zastosowanego preparatu krótki czas gojenia skóry minimalne ryzyko alergii brak nadwrażliwości skóry na światło brak trwałych uszkodzeń skóry duża skuteczność rewitalizacji skóry trwałe efekty

Wady

odczucie dyskomfortu lub lekkiego bólu w trakcie nakłucia (po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, prawie nieodczuwalne) zaczerwienienie skóry lub lekki obrzęk., utrzymujący się do kilku godzin po zabiegu możliwość powstania wybroczyn , które mogą się utrzymać klika dni

Przeciwwskazania

ciąża, laktacja stany zapalne (opryszczka, trądzik itp.) skłonność do powstania blizn przerostowych niewyrównana cukrzyca leki przeciwbólowe, przeciwzapalne (np.ibuprofen) antykoagulanty (Akard, Heparyna,Aspiryna,Clexane) choroby immunologiczne (choroby reumatyczne, toczeń rumieniowaty itp.) przyjmowane leki (w tym Hz, antybiotyki) choroby tarczycy (konsultacja z lekarze) bielactwo trądzik różowaty (stadium zastosowania leczenia) łuszczyca choroby nowotworowe wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w okresie do 2 tygodni poprzedzający zabieg

Po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk, ból, zaczerwienienie jako reakcja skóry na nakłuwanie, czyli typowe przejściowe objawy występujące przy wszelkich zabiegach medycyny estetycznej. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie należy eksponować skóry na wysokie bądź bardzo niskie temperatury. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie stosować masaży, szorstkich ręczników, peelingów. Do 12 h po zabiegu nie zaleca się makijażu. Przez kilka dni nie wskazane jest korzystanie z sauny, solarium oraz kąpieli na basenie.

PRZYKŁADY

clarena clarena

Cena

Mezoterapia twarzy – 500 zł
Mezoterapia szyi i dekoltu - 500 zł
Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu - 800 złGORĄCO POLECAM


Kraina Urody i Relaksu
Hotel Łabędy
Tel 501 – 349- 797
www.gabinet-sabina.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REVITALASH CLARENA BIOMARIS GEHWOL YONELLY

<
GABINET SABINA © Wszelkie prawa zastrzeżone