Terapia „kurzych łapek"

men

Skóra okolicy oka charakteryzuje się cienkim naskórkiem i wygładzoną granicą skórno – naskórkową. Tkanka podskórna jest skąpa, luźna i położona powierzchownie . Ponadto skóra wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co wpływa na nadmierne przesuszenie tej okolicy. Cały ten obszar jest bardzo wrażliwy Liderem wśród preparatów usuwających zmarszczki mimiczne i „kurze łapki” jest toksyna botulinowa, jednak pełne wygładzenie może dać osobom, u których zmarszczki nie są jeszcze utrwalone. U osób młodych po 30 roku życia zabiegi z użyciem botuliny mogą być stosowane jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Mechanizm działania


Skóra przez kilka miesięcy po zbiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, nawet wtedy gdy preparat już przestaje działać. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania acetylocholiny z zakończeń układu nerwowego i blokowanie płytki nerwowo – mięśniowej, co skutkuje czasowym wyłączeniem czynności skurczowej ostrzykniętego mięśnia i w efekcie wygładza zmarszczki..

Kurze łapki – czyli marszczenie skóry zwykle uwydatnione przy mrużeniu oczu i przy śmiechu. Zmarszczki te ostrzykujemy, podając toksynę botulinową w 3 – 4 ściśle określonych punktach i ściśle określonej dawce. Zabieg zawsze wymaga wizyty kontrolnej po 2 tygodniach. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach. Zabiegi można powtarzać co 4 – 6 miesięcy. Dla pełnego efektu poprawy jakości skóry można też ostrzyknąć okolicę czoła. Jego korekcja może dać poprawę wyglądu okolicy oczu poprzez efekt uniesienia górnej powieki – ” otwarcie oka ” i dodanie twarzy wypoczętego wyglądu.


PRZYKŁAD

clarena

GORĄCO POLECAM

Kraina Urody i Relaksu
Hotel Łabędy
Tel. 501 349 797
www.gabinet-sabina.pl
REVITALASH CLARENA BIOMARIS GEHWOL YONELLY

GABINET SABINA © Wszelkie prawa zastrzeżone